Dalwhinnie Winter´s Gold

Dalwhinnie  je pálenica umiestnená na najvyššom a najchladnejšom bode v Highlands,  kde práve  snežilo, sneží alebo čoskoro bude snežiť skoro pol roka. Nie je v závetrí, takže je neustále vystavená studenému vetru.

Edícia Winter´s Gold je pripravovaná  len z destilátu pripraveného medzi októbrom a marcom. Tým, že medené potrubie je studené, destilát sa stáva bohatším a jemnejším, plne sa  rozvíjajú  jeho ďaľšie vône a chute.  Takže Winter´s Gold  má jemnú medovú chuť, stopy korenia sa miešajú so stopami vresu. Aby ste si mohli plne vychutnať všetky chute, skladujte flašu v mrazničke a ako sa nápoj bude zohrievať v ústach, odhalí svoj jemný medový charakter.

Vôňa: korenistý dub, šupky z hrušky, zlatý sirup a slad.  Dotyk  sladkého karemlu. Po vybratí z mrazničky sa viac rozvíjajú ovocné tóny, ako zelené jablko, hrozienka, červená ríbezľa.
Chuť: Medová s teplými korenistými tónmi. Po vybratí z mrazničky je intgenzívnejšia chuť medu aj korenia. Veľa jabĺk a šupka z pomaranča.
Chvost:  nové  korenie, lieskový oriešok a dymový slad. Po vybratí z mrazničky je cítiť aj škoricu a štiplavosť  z čierneho korenia.